Kórnik Triathlon

W zawodach Kórnik Triathlon, będących inauguracją cyklu Greatman Trilogy, wzięło udział prawie 1000 zawodników. Triathloniści 13 sierpnia rywalizowali na dystansie 1/4 i 1/10 Ironman. Wszyscy walczyli dla Zuzy, której marzeniem jest wkrótce wystartować w zawodach.

Jednym z głównych celów przyświecającym organizatorom od początków Kórnik Triathlonu jest niesienie pomocy potrzebującym. W zeszłym roku w dniu zawodów została przeprowadzona akcja „Posiłek regeneracyjny zawodnika za koszulkę” – w ten sposób zebrana została odzież sportowa, która trafiła do domów dziecka w Bninie oraz we Wrocławiu.

W tym roku, oprócz opieki nad dziećmi z domów dziecka jak w zeszłym roku, dodatkowo zbierano pieniądze na operację Zuzy – wolontariuszki, która od początku pracuje przy Kórnik Triathlonie i bardzo chce czynnie wziąć udział w zawodach.

– Zuza, która mieszka w Kórniku, od 2015 roku jest z nami na każdych zawodach i wspiera nas przez cały rok. Marzy o debiucie na dystansie 1/10 IM, ale będzie się on mógł odbyć dopiero po operacji kolana, na którą zbiera już od wielu miesięcy. Dlatego przeprowadziliśmy akcję „Płynę w swoim czepku”. Zawodnicy przyjechali ze swoim czepkiem na zawody, zaś nieotwarty czepek z pakietu startowego wrzucili do specjalnie przygotowanego pojemnika w biurze zawodów, a my jako organizatorzy przekazujemy 5 zł za każdy niewykorzystany czepek na operację Zuzy – mówi Paweł Kotas, organizator imprezy.

Triathloniści w niedzielę rywalizowali na dwóch dystansach 1/4 Ironman oraz 1/10 Ironman. Na „ćwiartce” zwyciężyli Jacek Tyczyński (2:01:39) oraz Marta Brukwińska (2:33:09).

Z kolei na sprinterskim dystansie najlepsi okazali się Marcin Kutkowski (00:49:35) oraz Jadwiga Wyrwińska (00:54:29).

– W tym roku po raz pierwszy udostępniliśmy nową trasę kolarską, ze świetną nawierzchnią prowadzącą przez drogę wojewódzką numer 434 w kierunku Śremu. Jeszcze lepszy kontakt z kibicami, płaska trasa, w większości zacieniona dawała szansę na dobre wyniki. Również część biegowa była położna malowniczo, wiodła przez promenadę z widokiem na Zamek – dodaje Paweł Kotas.

Na trasach biegowych i rowerowych dostosowanych do ich możliwości rywalizowały dzieci w wieku do 15 lat (duathlon GREAT KIDS – rower i bieg, dystanse w zależności od wieku). W sumie na starcie Kórnik Triathlonu, podobnie jak w zeszłym roku, zobaczyliśmy niemal 1000 zawodników!

Zawody były też okazją do rywalizacji sztafet (dystans 1/10 IM). W zawodach mogły wziąć udział również firmy i sołectwa. Wyłoniono również mistrzów miasta i gminy Kórnik.

Kórnik Triathlon to część trylogii: cyklu imprez triathlonowych GREATMAN Trilogy: w Kórniku, Śremie oraz Kościanie. Kolejne imprezy zbliżają się wielkimi krokami:

 • 3 września nad Jeziorem Grzymisławskim odbędzie się Śrem Triathlon. Jednocześnie będą to oficjalne mistrzostwa Wielkopolski na dystansie 1/10 IM.
 • 17 września na plaży w Nowym Dębcu odbędzie się Kościan Triathlon. W trakcie zawodów poznamy mistrzów Wielkopolski na dystansie 1/4 IM, drużyny będą rywalizować w Mistrzostwach Polski Grup Triathlonowych (MPGT).

W Śremie i Kościanie nie zabraknie też klasyfikacji dla najlepszych mieszkańców oraz najlepszej Sztafety Sołectw.

WYNIKI KÓRNIK TRIATHLONU:

1/4 IM

Kobiety:

 1. Marta Brukwińska (TGV Club Kościan) 2:33:09
 2. Magdalena Dunaj (Cityzen Poznań) 2:34:05
 3. Joanna Hańczyk (Polonia Środa) 2:37:11

Mężczyźni:

 1. Jacek Tyczyński ( U Jędrusia Triclub Głogów) 2:01:39
 2. Michał Majchrzak (TGV Club Kościan) 2:05:38
 3. Adrian Stempniak (Runners Power Śrem) 2:08:05

1/10 IM

Kobiety:

 1. Jadwiga Wyrwińska (AZS AWF Poznań) 00:54:29
 2. Renata Kozanecka (Cityzen Poznań) 00:59:39
 3. Agata Madej (Fabryka Mazaków Poznań) 01:01:40

Mężczyźni:

 1. Marcin Kutkowski (zmierznieszacuj.pl Tarnowo Podgórne) 00:49:35
 2. Paweł Kotowski (GT RTA Wrocław) 00:51:20
 3. Tomasz Kosicki (UKS Lusowo) 00:51:25.

 

przykładowe zdjęcia- fotosa.pl

fotosa.pl na swojej stronie opublikowała prawie 10 tys. zdjęć, które można szybko wyszukać po numerze startowym.