Maraton Opolski 2017

Bardzo gorąco było na 7 Maratonie Opolskim. Mocne, letnie słońce dało się we znaki biegaczom. Na imprezę złożyło się pięć biegów na różnych dystansach.
Jako pierwsi, około godz. 9, wystartowali uczestnicy biegu na 10 kilometrów. Natomiast około godz. 9.10 na pętlę wyruszyli uczestnicy koronnej konkurencji VII Maratonu Opolskiego – biegu na dystansie 42,195 km oraz uczestnicy dwóch innych biegów: półmaratonu na dystansie 21,098 km, a także sztafety pracowniczej 4×5,274 km.

Najszybszy na 42km był Kenijczyk Henry KEMBOI, drugi Ukrainiec  Sergii RYBAK, a na trzeciej pozycji skończył Jacek Sobas. Wśród kobiet wygrała Kenijka Ruth Chemisto MATEBO, przed dwoma Ukrainkami (Khrystyna BOHOMIAHKOVA, Natalia NAKIRNIAK).

W półmaratonie zwyciężył Rusłan Savchuk (UKR) przed Marcinem Blazińskim i Mariuszem Zarembą. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Valentina KILIARSKA (UKR) przed Martyną Kantor i Dominiką Witkiewicz.

W biegu na 10 km triumfował Pavlo VERETSKY (UKR) przed Szymonek Halczakiem i Piotrem Bielińskim.  Wśród pań najszybsza była Magdalena Chruszcz przed Michaliną Maliną i Urszulą Filipek.

przykładowe zdjęcia – fot. fotosa.pl

fotosa.pl na swojej stronie opublikowała 6,5 tys. zdjęć, które można szybko wyszukać po numerze startowym.  Zobacz zdjęcia