Półmaraton Szlakiem Riese

Ponad 200 zawodników wzięło udział w drugiej edycji Półmaratonu Szlakiem Riese. Biegacze pokonali 21,5 km i 755 metrów przewyższeń w Górach Sowich, podziwając po drodze naziemne budowle kompleksów Podziemne Miasto Osówka i Włodarz.

Zwycięzcą półmaratonu został Daniel Krasulak z Wrocławia (WKS Śląsk Wrocław) z czasem 01:29:04.7. Drugi na mecie w Parku Jordanowskim pojawił się Paweł Czerniak z Sosnówka (Karkonosz Running Team Szklarska Poręba) z czasem 01:29:44.7. Trzeci dobiegł Jan Wolański z Oławy (01:30:28.8.).

Wcześniej o tajemniczym projekcie Riese, realizowanym w czasie II wojny światowej przez hitlerowców na terenie Gór Sowich, opowiadał w czasie wykładu w głuszyckim Centrum Kultury Jerzy Cera, wieloletni badacz historii kompleksu Riese i autor książek na temat tajemnic Gór Sowich. Po biegu zawodnicy mogli jeszcze zwiedzić podziemne budowle zlokalizowane wokół Osówki i Włodarza.

przykładowe zdjęcia –fotosa.pl

fotosa.pl na swojej stronie opublikowała ponad 1 tys. zdjęć, które można szybko wyszukać po numerze startowym. Zobacz zdjęcia