Vienna Life Lang Team – Gdańsk

 

Trzy edycje musieli czekać na piękne słońce uczestnicy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W Gdańsku nie było nawet jednej chmurki na niebie, więc i ściganie w dogodnych warunkach. Na starcie stanęło około tysiąca osób.

Tradycyjnie już ja pierwsi skończyli uczestnicy Parady Rodzinnej. 8 kilometrów trasy nie należało do najtrudniejszych, choć Lech Piasecki przygotował na trasie kilka podjazdów.

Znacznie trudniejsze zadanie czekało wszystkich, który w Gdańsku wybrali dystans MINI. 33 kilometry interwałowej trasy najszybszej pokonał Sławomir Pituch, który miał tego dnia dodatkową motywację.
– Musiałem jechać bardzo szybko, bo za dwie godziny mam wesele szwagra, na które nie mogę się spóźnić. Trasa była bardzo trudna. Podjazdy, interwały i rywale. Było co robić, ale ja miałem swój cel oprócz zwycięstwa – podkreślał na mecie zmęczony kolarz Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Sławomir Pituch wyprzedził na mecie Przemysława Mikołajczyka (Agrochest Team) i Damiana Cibę (Norda Active Team). Najlepszą kolarka dystansu MINI to Edyta Jakubowska-Olech (MTB Eldar Świecie), która pokonała Zofię Rzeszutek (Lew Lębork) i Bożenę Lorkowską (BELTA TEAM Gdańsk).

przykładowe zdjęcia – fot. fotosa.pl

fotosa.pl na swojej stronie opublikowała 5,4 tys. zdjęć do pobrania za darmo! Zobacz zdjęcia