Vienna Life Lang Team Krokowa

 

Deszcz i błoto nie zniechęciły 700 kolarzy, którzy wzięli udział w wyścigu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krokowej. W sobotę na leśnej trasie najmocniejsi na dystansie grand fondo (85 km) okazali się Wojciech Halejak (JBG-2) i Anna Urban (SŁT Cyklist). Dodajmy, że runda w Krokowej była zaliczana do Pucharu Polski w maratonie MTB.

Halejak pokazał moc na trudnej trasie, bo na metę dojechał samotnie z ponad minutową przewagą nad Dariuszem Batkiem z MTB CST Team. Kolarze JBG-2 dobrze pojechali drużynowo, bo napracował się także piąty na mecie Dariusz Kozak.

Organizatorzy dzień przed wyścigiem apelowali do kolarzy o ostrożność, gdyż po ostatnich burzach trasa zrobiła się błotnista i śliska. Na szczęście podczas startu nie padało, dopiero około godziny 13 przyszło oberwanie chmury.

– To było błotniste spa. Było ciepło, więc w sumie jechało się przyjemnie – mówili kolarze na mecie.

Zacięta rywalizacja toczyła się także na dystansie mini (31 km), gdzie Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team) o ponad minutę wyprzedził Sławomira Pitucha (Eurobike Kaczmarek). Na medio (58 km) konkurentów “znokautował” Michał Kowalczyk (Eurobike Kaczmarek), który miał ponad 2 minuty zapasu nad Michałem Górniakiem (Rybczyński Bikes).

– Tempo na wszystkich dystansach było mocne. Mimo trudnych warunków kolarze urządzili w Krokowej porządne ściganie. Tradycyjnie odbył się też przejazd parady rodzinnej, w której wzięło udział kilkadziesiąt ucieszonych maluszków – relacjonuje spiker Tour de Pologne i innych imprez Lang Teamu Dariusz Maląg.

Kolejna edycja maratonu Vienna Life Lang Team 16 września w Dąbrowie Górniczej. W międzyczasie amatorzy mogą przesiąść się na rowery szosowe, bo już 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej odbędzie się Tour de Pologne Amatorów.

Zwycięzcy Vienna Life Lang Team Krokowa 2017

  • Grand fondo (85 km):

Wojciech Halejak (JBG-2), Anna Urban (SŁT Cyklist)

  • medio (58 km):

Michał Kowalczyk (Euro Bike), Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Real 64 Sto)

  • mini (31 km)

Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team), Aleksandra Romańska (GK STG).

źródło: onet.pl

przykładowe zdjęcia – fot. fotosa.pl

fotosa.pl na swojej stronie opublikowała 3,5 tys. zdjęć, które można szybko wyszukać po numerze startowym.  Zobacz